Stomatologia Skórzewo, Stomatolog Skórzewo, Wybielanie zębów, Endodoncja, Implanty, Protetyka. Zapraszamy do nowo otwartego gabinetu stomatologicznego w Skórzewie
Strona głównaProjekty UnijneRejestracja online nfzKontakt

Profilaktyka

1) Scaling (Usuwanie kamienia nazębnego)

Zabieg profilaktyczno-leczniczy, polegający na usuwaniu osadów nazębnych oraz kamienia nazębnego za pomocą ultradźwięków. Kamień nazębny to zmineralizowana płytka bakteryjna, która zalegając na zębach powoduje z jednej strony powstawanie ubytków próchnicowych na powierzchniach zębów, z drugiej zaś stan zapalny dziąseł.

2) Piaskowanie

To zabieg usuwania osadu i przebarwień zębów, których nie można usunąć podczas szczotkowania, najczęściej powstałych przez picie kawy, herbaty czy palenie tytoniu. Częstotliwość przeprowadzania zabiegu uwarunkowana jest prowadzonym trybem życia oraz higieną jamy ustnej. Standardowo piaskowanie powinno byś stosowane raz do roku, jednak w zależności od potrzeb zabieg ten można powtarzać nawet co 6 miesięcy.

3) Fluoryzacja

Zabieg lakierowania zębów preparatem fluorowym ma na celu wzmocnienie szkliwa zębów i zwiększenie jego odporności na próchnicę. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod zapobiegania rozwojowi choroby próchnicowej zarówno u dzieci jaki i dorosłych.
Lakierowanie polega na działaniu preparatami zawierającymi związki fluoru bezpośrednio na powierzchnię szkliwa, dzięki czemu staje się ona mniej podatne na próchnicę. Im więcej związków fluoru zostanie wbudowane w strukturę szkliwa, tym bardziej jest ono odporne na demineralizację pod wpływem kwasów produkowanych przez bakterie próchnicowe.