Stomatologia Skórzewo, Stomatolog Skórzewo, Wybielanie zębów, Endodoncja, Implanty, Protetyka. Zapraszamy do nowo otwartego gabinetu stomatologicznego w Skórzewie
Strona głównaProjekty UnijneRejestracja online nfzKontakt

Implanty

Implantologia to dziedzina stomatologii, zajmująca się minimalnie inwazyjnym (czyli np. bez szlifowania zębów sąsiednich) uzupełnianiem utraconych zębów przy pomocy implantów. Technologia sprawdzona i ciągle udoskonalana od momentu swej premiery, czyli od lat 60 ubiegłego wieku, która ciągle zyskuje na popularności.

Leczenie implantologiczne składa się z dwóch etapów: chirurgicznego i protetycznego.

Etap chirurgiczny

Implant jest to po prostu sztuczny korzeń zęba wykonany z tytanu, który wszczepia się w kość w miejsce utraconego zęba. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesny. Po wszczepieniu implantu w kość w większości przypadków musi nastąpić okres integracji wszczepu z kością co w różnych przypadkach trwa od 4-6 miesięcy. Po tym czasie, jeżeli integracja przebiegła prawidłowo (nie doszło do odrzucenia implantu, co statystycznie zdarza się w ok.3-5% przypadków), można przejść do etapu drugiego - protetycznego.

Etap protetyczny

Celem tego etapu jest odbudowa korony zęba, cementowanej na implancie/implantach w formie pojedynczej korony protetycznej lub mostu. Rodzaj uzupełnienia protetycznego zależy od konkretnej sytuacji klinicznej z jaką mamy do czynienia jak również oczekiwań estetycznych pacjenta. W tym miejscu należy dodać, że implanty stosuje się również do poprawy utrzymania protez ruchomych, które zyskują w ten sposób doskonałą stabilizację i sprawia ich użytkowanie nieporównywalnie bardziej komfortowym.

Masz pytania, wątpliwości? Już dziś umów się na bezpłatną konsultację implantologiczną!