Stomatologia Skórzewo, Stomatolog Skórzewo, Wybielanie zębów, Endodoncja, Implanty, Protetyka. Zapraszamy do nowo otwartego gabinetu stomatologicznego w Skórzewie
Strona głównaProjekty UnijneRejestracja online nfzKontakt

Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca, jak sama nazwa wskazuje, jest to ogół procedur stomatologicznych w okresie formowania się uzębienia i całego narządu żucia. Obejmuje to zarówno okres uzębienia mlecznego, poprzez okres uzębienia mieszanego (gdy pojawi się już część zębów stałych a jednocześnie została jeszcze część mlecznych) aż po okres wczesnego uzębienia stałego. Szczególne miejsce zajmuje tu ocena prawidłowości uzębienia na etapie jego formowania oraz zapobieganie i możliwie wczesne reagowanie na wszelkie, pojawiające się odchylenia od normy.

Dzieci są szczególną grupą pacjentów nie tylko ze względu na inne problemy i metody postępowania patrząc od strony stomatologicznej. Większość dzieci (i nie tylko) najzwyczajniej w świecie odczuwa lęk przed samą wizytą, obcym lekarzem i tym po co w ogóle się w gabinecie znalazło. Dlatego dziecko jako pacjent wymaga szczególnego podejścia psychologicznego, spokoju i cierpliwości.

My o tym wiemy i dlatego staramy się, szczególnie na pierwszej wizycie, poświęcić dziecku więcej czasu aby opowiedzieć w prostych słowach o tym co się będzie działo i oswoić małego pacjenta zarówno z gabinetem jak i lekarzem.

W zdecydowanej większości przypadków przekłada się to nie tylko na dobre efekty samego leczenia ale przede wszystkim na pozytywną zmianę w sposobie postrzegania przez dziecko (a często też rodziców) gabinetu stomatologicznego.